تبلیغات
حکمت مطهر - مطالعه آثار شهید مطهری تقویت كننده بصیرت و دانش است ‌

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشكی كردستان گفت: مطالعه و بهره گرفتن از آثار و اندیشه‌های شهید مطهری تقویت كننده بصیرت و دانش است.


 حجت‌الاسلام محمود صفی‌زاده در مراسم گرامی ‌داشت هفته معلم كه در تالار ابن سینا دانشگاه علوم پزشكی كردستان برگزار شد، اظهار داشت: اندیشه‌های شهید بزرگوار استاد اخلاق مرتضی مطهری در هر زمانی قابل تأمل و تفكر برای متفكران و اندیشمندان و اهل فن است.
 
وی از شهید مطهری به عنوان معلم دلها و قلب‌ها نام برد و گفت: در دوران سیاه فكری و ستم‌شاهی كه در دانشگاه‌ها و مراكز آموزشی و مدارس از اسلام و آموزه‌های اسلامی خبری نبود و جز تفكرات ابتذالی غرب و شرق تبیین نمی‌شد؛ شهید مطهری، معنویت و انسانیت را با ارائه اندیشه‌های دینی و قرآنی در دل جوانان متجلی كرد.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشكی كردستان در ادامه با تأكید بر اهمیت و نقش بسزای معلم و مراكز آموزشی در تربیت نسل‌های آینده و ارتقا فرهنگ صحیح زندگی كردن، بهره‌مندی معلمان و اساتید دانشگاه از آثار شهید مطهری را بسیار ضروری دانست.

وی تأكید كرد: برای حركت‌های تأثیرگذار فكری و افزایش سطح بینش و اندیشه معنوی دینی ابتدا معلمان این معلم بزرگ و آثارش را خوب بشناسند و آن را آگاهانه و درست به نسل‌های آینده منتقل كنند.

حجت‌الاسلام صفی‌زاده با تأكید بر این مهم كه آینده نظام از نظر نیروهای انسانی متعهد، كارآمد و افتخارآفرین به تلاش معلمان بستگی دارد، تصریح كرد: معلمان حامیان دین و فرهنگ دینی هستند كه در تربیت انسان‌های وارسته و بزرگ نقش مهمی بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام صفی‌زاده گفت: پاكدامنی، دینداری، انصاف، روشنی تعلیم و صیانت نفس از ویژگی‌های استاد مطهری بود چرا كه او در راه بیان حق و حقیقت به شهادت رسید.

وی تاكید كرد: علاوه بر تبیین جایگاه معلم باید تلاش شود، قداست معلم شهید مرتضی مطهری و قداست شهدای دانش‌آموز و شهدای فرهنگی بیش از گذشته در میان همگان تقویت و حفظ شود.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه علوم پزشكی كردستان به نقش معلمان و جایگاه رفیع آنان اشاره كرد و بیان داشت: معلمان به عنوان چراغ و محفل نورانی انسان‌ها را به كسب دانش‌، بینش‌، شناخت ارزش‌ها و به فعلیت رساندن استعدادها هدایت كرده و اشتباهات و كج‌روی‌ها را تصحیح و جبران می‌كنند.

وی در پایان اظهار داشت: در هر جامعه‌ای‌ معلمان از مقام و منزلت والایی برخوردارند و در دین مبین اسلام نیز درباره تجلیل از مقام رفیع آنها تاكیدات فراوانی شده است.